Pages

4/24/2015

ētika restorānā

Iespējams tie, kas seko līdzi manai dzīvei zin, ka es strādāju restorāna. Restorāns nav ļoti smalks, jo pārsvarā naudu iegūst no ēdiena, ko pasūta vai nu piegādā uz mājam, vai līdzņemšanai. Bet ir arī daudz cilvēki, kas nāk un ēdienu labprāt bauda uz vietas. Tā kā mūsu restorāns atrodas pie kino, tad lielāka daļa mūsu klienti ir kino apmeklētāji. Lēnām sāku nonākt pie iemesla, kādēļ šo rakstu vienkārši iepazīstināju Tevi ar sava darba īpatnību. 
Tas bija trešdienas vakars, ienāca 7 cilvēki un vaicāja pēc galdiņa. Tā kā trešdienas klusas dienas, tad ierādījām galdiņu. Ienāca vēl pārītis, vēl 5 cilvēki. Bārā apsēdās klients, kurš pie mums nāk regulāri, gaidīja savu ēdienu. lēnām baudīdams alu. Ienāca divi vīrieši, abiem drēbes nosmērētas, darba drēbēs, vienkārši sakot tikko no darba. Skaļi bļaustījās un, manuprāt, nedaudz iereibuši. Menedžere ierādīja galdiņu. Abi pasūtīja dzeramos, vēlāk pasūtīja ēdienu. Abi vēlāk laimīgi ēda... 
Nu tas par visu situāciju, es aizdomājos par to... cik pieklājīgi ir vispār nākt darba drēbēs uz restorānu un vai visiem ir jāzina ko tu esi darījis vakar, to skaļi apspriežot pa visu restorānu? 
Strādājot šeit esmu redzējusi cilvēkus, kas uz restorānu nāk gan smalki apģērbjoties, gan vienkāršās ikdienas drēbēs, gan galīgi novārtījušies tikko no darba. Tikko atcerējos vienu reizi ienāca arī cilvēki no darba un piebradāja visu ar smilšainam kājām, laikam, kājas noslaucīt nemāk. 
Manuprāt, ja tu ej uz restorānu, tu nedaudz piedomā pie tā ko tu velc un pie savas uzvedības. Ne visiem ir jādzird, ka tevi pametis puisis, ka tava meitene tev neļauj braukt ar draugiem brīvdienas kaut kur... esmu dzirdējusi visādas sarunas. Aizmirsu piebilst ir sievietes, kas sēž un vienkārši aprunā citus. 

Es tikai nedaudz padomāju par šo tēmu.. un kā Tu uzvedies restorāna? 

3 komentāri:

 1. Ņemot vērā kādā vietā, vai kādai nācijai pieder šī vieta, cilvēkiem tur nerūp savs izskats, sapucējas meitenes tikai kad ir lielās nodzeršanās, kā arī ir skaļi un rupji. Tā ir nācijas īpatnība, latvietis droši vien tā nedarītu, jo mums pašiem ir savas nelāgās nācijas īpatnības. Kā arī restorāns ir sabiedriska vieta, kas cilvēkiem kalpo kā satikšanās vieta, kur pārspriest sasāpējušās dzīves rētas. Mājās blakus sievai vai draudzenei, tak neapspriedīsi. ņemot vērā, ka restorānā darbojas take away opcija, tas šai vietai ieliek citas ētikas normas. Diemžēl, mūsdienās mēs esam tik ļoti attālinājušies no "zelta vākos esošas ētikas grāmatas", ja jau uz teātri un pat operu varam aiziet džinsās, kur tad vēl runa ir par restorāniem. Sāk likties, ka mēs lēnām ejam atpakaļ uz barbaru, mežoņu likumiem. Kā arī gadsimtu laikā cilvēku EGO ir uzcēlis pamatīgu Ēģiptes piramīdu un kronējis sevi par faraonu.

  Pasaule ir pilna dīvainīšu!!!!

  AtbildētDzēst
 2. stipri iespējams, ka viņi šo iestādi neuzskata par restorānu, bet gan par parastu ēstuvi, tādēļ arī nāk pa taisno no darba.

  AtbildētDzēst
 3. Taisnība tev ir, bet nedomāju, ka uz to vajadzētu baigi iespringt. Nejau sev tu dari kaunu ;)

  AtbildētDzēst

Nekautrējies atstāt komentāru! :)